Ofte stilte spørsmål
Her finner du de vanligste spørsmålene om Dyreparken, Badelandet og våre overnattingssteder. Finner du ikke det du leter etter kan du gjerne ta kontakt med oss på post@dyreparken.no.
Mest stilte spørsmål
Gjør Dyreparken noen spesielle tiltak for å begrense smitte?
Dyreparken har satt i kraft mange tiltak for å sikre at din opplevelse i Dyreparken skal være trygg. Tiltakene som er gjort er basert på anbefalinger til Folkehelseinstituttet , og det er et veldig høyt fokus på renhold og desinfeksjon.
Følgende tiltak er bla. iverksatt:
- All billettbestilling av inngangsbilletter skal skje via vår nettside eller app.
- Vi har besluttet at det ikke lenger vil være mulig å betale med kontanter, og at det derfor skal betales med kort.
- Det er gjort endringer på serveringstedene, og hva vi serverer. Det serveres ikke buffé. Alle lunch- og middagsretter må forhåndskjøpes via Dyreparkens app.
- Vi oppfordrer alle besøkende til å holde avstand til både ansatte og andre gjester, slik anbefalingen er. Dette gjelder spesielt på steder hvor man står tett, slik som i køer eller på spisesteder.
- Gjester som har symptomer på luftveisinfeksjon vil ikke ha mulighet til å benytte Parken.
Vis på egen side
Er det fare for at Dyreparken må stenge på grunn av koronaviruset?
Vi holdt åpent hver eneste dag i 2020, og vi har per dags dato ikke blitt pålagt av myndighetene å holde stengt. Vi tar sikkerheten til våre gjester, ansatte og dyr på alvor. Vi følger situasjonen aktivt, og følger anbefalingene Folkehelseinstituttet kommer med.
Vis på egen side
Kan jeg avbestille bookingen jeg har gjort i Dyreparken, med tanke på koronaviruset?
Per i dag er det normal drift i Dyreparken, og våre standardvilkår er dermed gjeldende. Så lenge Dyreparken og våre overnattingssteder holder åpent gjelder våre vanlige avbestillingsvilkår.
Det er ulike avbestillingsregler for de ulike produktene vi selger, og fullstendig oversikt over avbestillingsvilkårene våre finner du her.
Du kan også endre dato på bestillingen du har gjort hos oss, til en annen dato inneværende år.
Vis på egen side
Kan jeg endre dato på oppholdet jeg har bestilt i Dyreparken?
Ja, du kan endre dato på både inngangs- og forestillingsbilletter, samt overnatting. Ny dato for besøket må være i inneværende år. Hvordan du kan endre din bestilling finner du mer informasjon om her.
Vis på egen side
Tar Dyreparken imot åpne jobbsøknader?
Vi tar dessverre ikke imot åpne søknader, kun søknader som er rettet direkte til stillingene vi har utlyst.
Vis på egen side
Kan jeg betale med faktura på Dyreparkens nettside?
Dyreparken tilbyr faktura via AfterPay. Du får 14 dagers fri betalingsutsettelse, men du kan også velge delbetaling over flere måneder.
Faktura sendes på epost i løpet av dagen og kan sees på www.myafterpay.no når du logger inn med BankID.
Du kan lese mer om AfterPays vilkår her: https://www.afterpay.no/vilkar
Vis på egen side
Må jeg skrive ut inngangsbillettene til Dyreparken?
Nei, det er ikke nødvendig å skrive ut inngangs- eller forestillingsbillettene. Billettene kan åpnes på mobil, enten som PDF-fil, i Wallet-apper eller i Dyreparkens egen app.
Vis på egen side
Når er «høysesongen» i Dyreparken?
Dyreparken har flere aktivitets- og prisnivåer. Det høyeste nivået er om sommeren i skoleferien, normalt fra siste helg i juni til første helg i august. Da er alt av underholdning, butikker, spisesteder og aktiviteter åpent.
Like før og etter dette er det også veldig høyt nivå i parken, sammenlignet med helger på våren og høsten.
Oppdatert program for alle dager hele året finner du på aktivitetskalenderen.
Vis på egen side
Hva er forskjellen på «Klatremustur» og «Reisen gjennom Hakkebakkeskogen»?
«Reisen gjennom Hakkebakkeskogen» er den ordinære togturen med alle dyrene i Hakkebakkeskogen og varer i 40 minutter. Denne går kun i høysesong og flere ganger i timen.
«Klatremustur» er en kortere tur på 20 minutter, med Klatremus, Stabbursmusa og Mikkel Rev. Denne turen går i helger i utvalgte perioder og ca. 2 ganger i timen.
I år må alle forhåndsbestille billetter til disse turene. Det er altså ingen drop-in.
Vis på egen side
Kan jeg ha barnet mitt på fanget under Kaptein Sabeltann-forestillingen?
Barn under 3 år kan sitte på fanget under kveldsforestillingen, og det er ikke nødvendig å kjøpe billett til dem. Barn opp til 4 år kan også sitte på fanget til en voksen, men fra fylte 3 år må det betales for en billett til barnet, selv om barnet sitter på fanget.
Vis på egen side
Vi er to familier som ønsker å bo ved siden av hverandre i Abra Havn – er det mulig?
Vi tar imot ønsker om plassering innenfor valgt leilighetskategori og prøver å tilrettelegge for dette så langt det lar seg gjøre. I etterkant av bestilling kan du sende bestillingsnummer til post@dyreparken.no med ønske, så noterer vi det.
Hvis du ønsker å garantere ett spesifikt hus eller plassering ved siden av vennefamilier, kan dette gjøres mot gebyr 295 kr pr leilighet. Da ringer du inn på tlf. 97 05 97 00 (tast 2) kl. 09-15.30 på hverdager for å garantere plassering. Ha da et betalingskort klart.
Når du legger inn plassering for andre enn deg selv, må du oppgi deres bestillingsnummer i tillegg. Med hensyn til personvern kan vi ikke legge dette inn kun med navn.
Merk at det er større sjanse for plassering ved siden av hverandre hvis man har bestilt samme leilighetstype, da sjørøverkåkene ligger spredt rundt i Abra Havn.
Hvor de forskjellige leilighetstypene ligger, kan du se på www.dyreparken.no/kart/
Vis på egen side
Kan jeg avbestille inngangsbilletter til Dyreparken?
Det er full refusjon ved kansellering innen 24 timer fra bestillingstidspunktet. Etter dette er det ingen avbestilling, men billetter kan endres til ny dato mot gebyr fra 30 kr.
Merk: billetter kjøpt i en pakkeløsning kan ikke avbestilles eller endres.
Vis på egen side
Jeg finner ikke igjen fakturaen min fra Dyreparken, hvor kan jeg finne den?
Faktura sendes på e-post i løpet av samme dag som bestillingen blir gjennomført. Avsender er faktura@afterpay.no. Dersom du ikke finner din faktura anbefaler vi at søppelpost/spamfilter sjekkes.
Du kan også logge inn med BankID på www.myafterpay.no og finne all betalingsinformasjon der.
Vis på egen side
Hvordan kan jeg endre oppholdet jeg har bestilt i Dyreparken?
Forestillings- og inngangsbilletter kan endres på Min side mot et endringsgebyr, pluss et eventuelt mellomlegg.
Overnatting og pakker kan ikke endres via Min side, og knappen for «Endre/oppgrader» vil være inaktiv. For å endre dato på et opphold gjøres det ved at du bestiller et nytt opphold til ønsket dato. Når det er gjort kan du informere oss på post@dyreparken.no at du har bestilt nytt opphold, så avbestiller vi det opprinnelige oppholdet. Beløpet refunderes, med unntak av et endringsgebyr på 250 kr. Du må legge ut for nytt opphold, men hvis du velger faktura som betalingsmetode får du 14 dagers fri betalingsutsettelse, og du vil ha pengene for det avbestilte oppholdet tilbake på konto før faktura må betales.
Vis på egen side